Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 25 czerwca 2024
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
słonecznie
15°C

Konkurs Powstanie Wielkopolskie jakiego nie znacie – zapomniane fakty, cisi bohaterowie

Ocena 0/5

Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich we Wronkach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie nad którym honorowe patronaty objęli: Wojewoda Wielkopolski, Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Szamotulski

Tematem konkursu jest Powstanie Wielkopolskie jakiego nie znacie – zapomniane fakty, cisi bohaterowie -  zwyczajni żołnierze, nasi dziadkowie, pradziadkowie walczący na polach powstania, kobiety biorące czynny udział w powstaniu jako sanitariuszki, łączniczki ale również matki, żony, córki czekające na obrońców ojczyzny w domach. Fakty, których nikt nie zna, a są obecne w naszych domach od pokoleń. 

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowejuczniów szkół ponadpodstawowych.

Cel konkursu:

 1. Uczczenie pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 zarówno jego bohaterów jak i zwyczajnych uczestników – naszych przodków.
 2. Wzbudzenie zainteresowania uczniów historią Powstania i jego znaczenia wczoraj, dziś i jutro.
 3. Uświadomienie wagi poświęcenia i determinacji w dążeniu do odzyskania Niepodległości Polski. Kształtowanie w młodzieży takich wartości jak wolność i patriotyzm.
 4. Zainteresowanie młodzieży historią własnej rodziny poprzez pobudzenie pasji genealogicznych oraz kształtowanie się świadomości patriotycznej na przykładzie przodków.

Zadanie do wykonania - przygotowanie pracy literackiej 

 • Kategoria szkoły podstawowe – „Patriotyzm, odwaga, a może …” jakimi wartościami ważnymi dla powstańców wielkopolskich kierowałby się, Twoim zdaniem współczesny młody człowiek. Napisz rozprawkę, w której uzasadnisz, że wymienione przez Ciebie wartości były istotne dla powstańców i są aktualne również dziś.   
 • Kategoria szkoły średnie – „Powstanie Wielkopolskie jakiego nie znacie – zapomniane fakty, cisi bohaterowie” napisz opowiadanie inspirowane losami powstańca, jego bliskich, bądź powstańczych wydarzeń, niekoniecznie tych z pierwszych stron książek historycznych. 

Zachęcamy do rozważań nad przeszłością i jej wartością w życiu ludzi z początku XX wieku. Maksymalna objętość pracy to 4 strony A4 maszynopisu. Praca konkursowa powinna mieć podtytuł nadany przez autora pracy. Zgłoszona praca literacka musi być pracą własną uczestnika, wcześniej niepublikowaną i niebiorącą udziału w innych konkursach.   

Ważne terminy:

 1. Ogłoszenie konkursu w dniu 01.02.2024 r.
 2. Zgłoszenia do konkursu – do 15.03.2024 r.
 3. Ogłoszenie wyników – do 25.03.2024 r.
 4. Uroczystość wręczenia nagród w dniu 05.04.2024 r.

Jak dostarczyć prace:

 • Prace należy dostarczyć osobiście lub przysłać na adres: Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Leśna 17, 64-510 Wronki. (koniecznie z wypełnionym Załącznikiem nr 1)

Pliki do pobrania:

Regulamin i karta zgłoszenia
Format: pdf, 299.67 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.