Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Wtorek, 25 czerwca 2024
Imieniny: Dorota, Łucja, Wilhelm
słonecznie
15°C

X Bieganie z Leśną

Ocena 0/5

X Bieganie z Leśną   

 25 maja 2024r. odbyło się X Jubileuszowe Bieganie z Leśną. Imprezę tradycyjnie objął patronatem Starosta Powiatu Szamotulskiego. Jak co roku dopisała frekwencja, pogoda i humory. Biegi tradycyjnie były podzielone na kategorie wiekowe.

 W najmłodszej kategorii wiekowej startowały dzieci z roczników 2013 – 2016; pierwsze miejsce wśród dziewczynek zajęła Kornelia Waroś, a wśród chłopców Bartek Konieczny. Starszą kategorię reprezentowały roczniki 2009 – 2012. Tam pierwsze miejsca zdobyli Weronika Sobota i Filip Starosta. Najstarsza młodzieżowa kategoria wiekowa 2005 – 2008 była świetnie reprezentowana przez Oliwię Lisiak i Piotra Gulika. W biegu otwartym na 5 km dla dorosłych najlepszy wynik osiągnęli Aldona Brzóska wśród kobiet i Maciej Soloch wśród mężczyzn. W Nordic Walking po lesie, w kategorii otwartej dla wszystkich uczestników zwyciężył Aleksander Gorajski. Najmłodszym dzieciom w Biegu Malucha na starcie wyścigu towarzyszył niespodziewany gość, którym był…. dinozaur! Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Równolegle do zawodów biegowych odbywały się inne konkurencje sportowe.

W biegu z jajkiem I miejsce zajęły Monika i Nina Wildaczyk. W wyścigu z taczką bezkonkurencyjni okazali się Jakub i Sławomir Konenc. Podbijanie piłki siatkowej i wojskowy tor przeszkód rozegrał bezkonkurencyjnie uczeń naszej szkoły Konrad Popek z klasy 2 im OPW! W odbijaniu piłki na rakiecie do tenisa najlepszy okazał się Oskar Kowal. W tajemniczo brzmiącej konkurencji Mini Waga Płaczu organizowanej przez pana Marcina Idaszka zwyciężył Kamil Sekuterski.

 Tradycyjnie Bieganiu z Leśną towarzyszy też Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej, w którym biorą udział uczniowie oraz nauczyciele Szkoły na Leśnej. W tym roku tytuł mistrzowski oraz puchar przechodni w postaci wielkiego pluszowego Kubusia Puchatka pozostał w rękach ubiegłorocznych liderów, czyli obecnej klasy 2eu.

 Dla uczniów szkół podstawowych z gminy Wronki został też zorganizowany konkurs plastyczny pod nazwą: „W zdrowym ciele zdrowy duch” – jakie formy aktywności fizycznej uprawiam najczęściej? W kategorii klas 1 – 3 pierwsze miejsce zajęła Antonina Wachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 3, a w kategorii klas 4 – 8 Olga Rodewald ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zwyciężczyniom gratulujemy!

 Nagrody wręczyła Dyrektor szkoły Pani Monika Kozber wraz z Wicestarostą Powiatu Szamotulskiego Panem Przemysławem Nowakiem i Prezesem firmy Dynaxo Panią Małgorzatą Brzóską - Nowak.

 Impreza o takim zasięgu nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc Sponsorów. W tym miejscu chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli organizację Biegania z Leśną, a byli to:

 Powiat Szamotulski Oficjalnie ,

 Gmina Wronki,

 Firma Dynaxo, DynaCook

 Pphu Tekopak,

 Przedsiębiorstwo Komunalne Spółka z o.o. we Wronkach

 Firma Gelg,

 Firma Amek,

 Firma Ferrum Polska,

 Firma Sanus,

 Sklep Plantex Rafał i Mariusz Jeziorni.

 Kolejne podziękowania kierujemy do Nadleśnictwo Wronki, Lasy Państwowe , którego pracownicy jak co roku pomagali nam oznaczać i obstawiać trasy biegowe.

 X Bieganie z Leśną było prawdopodobnie ostatnią imprezą w takiej formie. Jednak nie mówimy Żegnajcie!, tylko Do zobaczenia! W przyszłym roku, w nowej odsłonie, być może w innym formacie, ale na pewno jeszcze nie raz pokażemy na co nas stać!

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.