Szkoła im. Powstańców Wielkopolskich

Empatia - współodczuwanie

Ocena 0/5

Tematem dzisiejszego spotkania w ramach zajęć "Z asertywnością mi do twarzy", było zjawisko empatii wśród bliskich, wśród społeczności szkolnej i w klasie. Najpierw młodzież pięknie wytłumaczyła co oznacza empatia, po krótkim wykładzie na ten temat uczniowie wczuli się w role różnych osób i wykonali kilka przydatnych ćwiczeń w grupach. Świadomość i zdolność do empatii jest bardzo ważna, ponieważ osoba nie posiadająca tej umiejętności jest "ślepa" emocjonalnie i nie potrafi ocenić ani dostrzec stanów emocjonalnych innych ludzi. Dlatego mam nadzieje, że dzisiejsze spotkanie zaowocuje wśród młodzieży.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności