Szkoła im. Powstańców Wielkopolskich

Uroczyste pożegnanie Maturzystów 2025

Ocena 0/5

 UROCZYSTE POŻEGNANIE MATURZYSTÓW 2025  

25 kwietnia 2025 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się uroczysty apel pożegnania klas maturalnych.

Był to dzień pełen wzruszeń , wspomnień i ciepłych słów  , który na długo zostanie w pamięci nie tylko samych maturzystów, ale też całej społeczności szkolnej .

Uroczystość rozpoczęła się od słów powitania skierowanych do maturzystów przez Panią Dyrektor Monikę Kozber.

W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę tego momentu jako symbolicznego przejścia z okresu szkolnego w dorosłość  .

Zwróciła uwagę na to, jak wiele uczniowie osiągnęli w ciągu ostatnich lat oraz jak istotne znaczenie ma zdobyta przez nich wiedza i doświadczenie .

Słowa dyrekcji były wyrazem uznania i zachęty do dalszego rozwoju oraz odważnego podejmowania życiowych wyzwań .

W tym roku mury szkoły opuszczają klasy 4FK, 5UM oraz 5I.

Każda z nich zostawiła po sobie wyjątkowy ślad – nie tylko w dziennikach lekcyjnych , ale i w sercach nauczycieli oraz młodszych kolegów .

W trakcie uroczystości wręczone zostały wyróżnienia uczniom, którzy wykazali się szczególną postawą i zaangażowaniem .

Najwyższe wyniki w nauce otrzymali:

Julia Gackowska z liceum ogólnokształcącego (średnia ocen 5,80)

Dawid Grencel z technikum (średnia ocen 5,56)

Zgodnie z tradycją, wyróżnieni Absolwenci składają podpisy w Złotej Księdze Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich .

Świadectwo z wyróżnieniem za wzorowe lub bardzo dobre zachowanie oraz średnią ocen wyższą niż 4,75 odebrali:

Jakub Walorczyk, Mikołaj Batura, Kamil Guziak, Dawid Grencel, Bartosz Krzyżaniak, Julia Krenc, Julia Gackowska, Karol Boch, Dominika Kowala .

Średnia ocen, zachowanie oraz wyniki egzaminów z przedmiotów zawodowych decydowały o przyznaniu nagród najlepszym technikom:

Najlepszy technik informatyk: Mateusz Koszarek (średnia ocen 5,14)

Najlepszy technik automatyk: Bartosz Kalemba (średnia ocen 5,30)

Najlepszy technik mechatronik: Dawid Grencel (średnia ocen 5,58)

Z należnym uznaniem wyróżniliśmy także uczniów zaangażowanych w pracę Samorządu Uczniowskiego .

Następnie pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły średniej wszystkim Absolwentom .

Podziękowania za zaangażowanie w życie szkoły odebrali także rodzice maturzystów:

Pani Magdalena Roszak, Pani Magdalena Dziurka, Pani Anna Krzyżaniak, Pan Adam Molik, Państwo Ewa i Leszek Boch .

Uroczystość wzbogaciła część artystyczna, przygotowana z dużym zaangażowaniem przez uczniów klas 3AF, 3P, 4I oraz 4M .

W jej ramach Maturzyści 2025 stanęli przed wyzwaniem przejścia przez testową symulację życia w świecie dorosłych .

Drodzy Maturzyści – powodzenia na egzaminach, odwagi w spełnianiu marzeń i dużo radości na każdym etapie dorosłego życia 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności