Szkoła im. Powstańców Wielkopolskich

Mikołajki na sportowo

Ocena 0/5

Siatka niespodzianek, czyli Mikołajki na sportowo   
Mikołajki 2024 w naszej szkole miały, jak co roku, wyjątkowy, sportowy akcent – wszystko za sprawą turnieju siatkarskiego „LeśnaCup”, który odbył się 4 i 5 grudnia. Patronat nad wydarzeniem objęli Powiat Szamotulski oraz firmy: Dynaxo i Enea Operator, a impreza przyciągnęła do sali sportowej 16 drużyn ze szkoły na Leśnej oraz 8 drużyn z zaproszonych szkół podstawowych z powiatu szamotulskiego.
  Pierwszy dzień – szkolny turniej siatkówki
Drużyny walczyły z ogromnym zaangażowaniem w fazie grupowej oraz finałowej. Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:
  1. miejsce – drużyna „AZA-Export”
  2. miejsce – drużyna "Juko"
  3. miejsce – drużyna „AZA-Import”
Zwycięska drużyna stanęła do dodatkowego meczu z nauczycielami. Po emocjonującej rywalizacji, młodość pokonała doświadczenie 2:1.   
  Drugi dzień – turniej międzyszkolny
W drugim dniu turnieju odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia.   Goście wręczyli nagrody drużynom, które zajęły najwyższe miejsca w turnieju szkolnym, a następnie oficjalnie otworzyli turniej międzyszkolny.  
W zawodach wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych:
  SP nr 1, 2 i 3 we Wronkach,
  SP nr 1, 2 i 3 w Szamotułach,
  SP w Nowej Wsi oraz Biezdrowie.
Podobnie jak w turnieju szkolnym, rywalizacja odbyła się w fazie grupowej i finałowej. Po rozegraniu 16 meczów, wyniki na podium prezentują się następująco:
  1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr1 im. Janusza Korczaka we Wronkach
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
  Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie, sportową postawę i ducha walki!  
  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej „LeśnaCup”. Bez Waszej pomocy to wydarzenie nie mogłoby się odbyć.  
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:
  Powiat Szamotulski Oficjalnie,
  Dynaxo DynaCook
  Enea Operator,
a także do pracowników szkoły i naszej wspaniałej młodzieży, która znakomicie wywiązała się ze wszystkich zadań.
Do zobaczenia za rok!   Mamy nadzieję, że IV edycja turnieju będzie równie udana!   

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności