Szkoła im. Powstańców Wielkopolskich

Kadeci OPW z Leśnej w akcji "HONORowa Wataha"

Ocena 0/5

Kadeci OPW z Leśnej w akcji „HONORowa Wataha”
W dniach 8–9 maja, kadeci klas II i III Oddziału Przygotowania Wojskowego z Technikum na Leśnej we Wronkach wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu pn. „HONORowa Wataha”. Było to intensywne spotkanie szkoleniowo-integracyjne o profilu taktyczno-bojowym  , skierowane do pasjonatów aktywnego wypoczynku, survivalu oraz wojskowości  .
W ramach wydarzenia młodzież uczestniczyła w szeregu warsztatów terenowych  , realizując scenariusze wymagające współpracy  , szybkiego podejmowania decyzji   oraz sprawności fizycznej  . Zajęcia miały charakter praktyczny i odbywały się w wymagającym, leśnym terenie  .
Jednym z najbardziej emocjonujących elementów była operacja desantowa przez rzekę Wartę   w okolicach Karolewa (gmina Wronki). W realizacji tego zadania wsparcia udzielili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Wronkach  , zapewniając bezpieczeństwo i logistykę przeprawy wodnej  .
Udział w „HONORowej Watasze” był dla kadetów cenną lekcją współpracy   , samodyscypliny   i odporności psychicznej  , a także okazją do sprawdzenia się w realnych warunkach terenowych  . Wydarzenie nie tylko wzbogaciło ich umiejętności taktyczne  , ale też wzmocniło ducha wspólnoty i zaangażowania

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności