(10.05.2012r.)

Dnia 10 maja 2012 r. kilkunastu wychowanków Internatu przy ZS nr 1 we Wronkach postanowiło spróbować swoich sił we wspinaczce. W tym celu wybrali się wraz z opiekunkami: Martą Briks i Beatą Łusiewicz na halę sportową przy Gimnazjum im. ppłk. Zdzisława Orłowskiego w Lubaszu. Na miejscu czekali już na nich instruktorzy, którzy omówili regulamin korzystania ze ścianki wspinaczkowej. Po tej prelekcji przyszedł czas na krótką rozgrzewkę, gdyż wspinaczka wymaga odpowiedniego przygotowania rąk i nóg. Wreszcie nadeszła pora na tak długo oczekiwaną wspinaczkę. Uczniowie mieli do dyspozycji cztery ścianki, z których każda kolejna oznaczyła wyższy  poziom trudności. Do pokonania było aż dwanaście metrów.  Dla wszystkich była to wspaniała zabawa, każdy chciał osiągnąć szczyt i oczywiście wszystkim się to udało !!!

Serdeczne podziękowania należą się pani Dyrektor Internatu Lucynie Kędzioł, która znalazła sponsora autokaru, którym wychowankowie pokonali drogę z Wronek do Lubasza. To dzięki tej pomocy mogli oni spędzić popołudnie pełne wrażeń poza murami Internatu.

Tekst: Beata Łusiewicz